Protestaanvoerder #boerenprotes: ’Kabinet wil burgeroorlog’

Protestaanvoerder #boerenprotes: ’Kabinet wil burgeroorlog’

16 oktober 2019 1 Door Indignatie redactie

DEN HAAG – Protesterende boeren zijn woensdag zo massaal naar Den Haag gekomen, dat ze grote delen van de binnenstad hebben lamgelegd. De snelwegen naar de Hofstad zijn volledig dichtgeslibd met files die voor een belangrijk deel uit tractoren bestaan. Het openbaar vervoer in Den Haag ligt stil omdat de boeren belangrijke kruispunten blokkeren.

Zomaar wat aantekeningen bij het boerenprotest vandaag.

  • Inzet van het leger. Vorige keer werden transportbedrijven gecontracteerd om doorgangswegen te blokkeren, hetgeen voor die bedrijven imagoschade betekende. Dat ze nu geen trek meer hebben in deze klus is begrijpelijk. Ook daar moet de schoorsteen blijven roken en door potentiële klanten geassocieerd worden met de NSB helpt daar niet bij. Dat ons bestuur toegang tot het Binnenhof wil blokkeren is, voor wie de (verkeers-)situatie daar kent, begrijpelijk. Onze autoriteiten hebben, geheel terecht trouwens, de bevoegdheid om een gebied aan te wijzen waar een demonstratie in goede banen geleid kan worden. De boodschap die met inzet van legervoertuigen afgegeven wordt is echter een grimmige: wij zullen jullie coûte que coûte afstoppen. Het excuus als zou de politie niet over zulk materieel beschikken klinkt mij althans erg zwak in de oren. Misschien komt dat wel door de jarenlange bezuinigingen, denk ik dan. Krijg je mooi je trekken thuis, politiek.
  • De media. Zomaar wat voorbeelden. Op stand.nl kunt u stemmen op de stelling dat de boeren te ver gaan met hun acties. Onderliggend: graag ‘eens’ stemmen, waar op het moment van schrijven gelukkig massaal niet gehoor aan wordt gegeven (84% is het ermee oneens). Ze vragen nog net niet: “Vindt u ook niet dat de boeren veel te ver gaan met hun acties?” Eerder hoorde ik nog een minutenlang interview met iemand van het UMC die de nadruk legde op zieke mensen die nu, vanwege de files, hun behandeling niet of pas later kunnen krijgen. Onderliggend: dat is de schuld van de boeren! Ultieme broekafzakmoment: NOS-interviewer die een protesterende boer complimenteert met zijn kennis van zaken, want er wordt wel eens lullig gedaan over hen. Onderliggend: “ik, Randstedelijke ‘journalist’ ben helemaal verbaasd dat ik een intelligente boer tref.” Laat ik maar even niet ingaan op krantenkoppen als ‘Hebben de boeren hun krediet verspeeld na geweld in Groningen?’ (Algemeen Dagblad). Kots.
  • De politiek. Minister Schouten gaat nu in gesprek met de provincies. Want een aantal provincies heeft onder druk van het boerenprotest het stikstofbesluit afgezwakt dan wel ingetrokken. Grappig: Groningen is boos op Friesland. Hoewel ik vanochtend de ‘politiek verslaggever’ van de NOS hoorde vertellen dat die bijeenkomst een vorm van relatietherapie gaat worden, spreekt daar mijns inziens een geheel andere boodschap uit. Ook al wordt nu net gedaan alsof de halsstarrige provincies wat soepeler moeten gaan worden, mevrouw Schouten gaat daar de rebellerende provincies natuurlijk de mantel uitvegen. Hoe konden ze zo ongehoorzaam zijn! Hup, in het gareel jullie, (EU-)Befehl ist Befehl! Het van links tot rechts fel veroordelen van die enkele té boze Groningse boeren -en daarmee gemakshalve álle boeren- geeft mij verder nog de indruk dat ‘Den Haag’ zo spoedig mogelijk van die boeren af wil. Het omvangrijke protest verstoort namelijk de monistische rust waarin men gewend is om zaakjes met elkaar te bekonkelen.
Lees ook:  Immigratie en stikstofruimte

Hoewel men zou kunnen tegenwerpen dat ik aan wensdenken doe, meen ik scheurtjes, ja, zelfs enige paniek binnen het gesloten front bij ons bestuur waar te nemen. Laat ze maar een poepie ruiken, boeren!

Abonneer u nu op onze gratis elektronische nieuwsbrief INDIGNATIE-nieuws klik hier om te registrerenRijkswaterstaat verwacht dat de terugkeer van de boeren de hele avond voor problemen gaat zorgen op de snelwegen. Omstreeks 16.45 uur begon de grote uittocht van deelnemers aan de protestactie. Veel aanwezigen die met de trein waren gekomen, begaven zich naar Den Haag Centraal voor de terugreis.

Het kabinet is uit op een „civil war” (burgeroorlog) met boeren, en schuwt niet daarvoor het leger in te zetten. Dat zei Sieta van Keimpema van de Farmers Defence Force tegen demonstrerende boeren in Den Haag. „Zoals de meesten van dit kabinet, achter een muur van geweld, intimidatie en uitlokking”, aldus Van Keimpema tegen de menigte, die onder meer „mietjes” en „homo’s” scandeerde.

Wilders: meer of minder stikstofregels?

Het was een variatie op de vraag die Wilders vijf jaar geleden stelde over Marokkanen in Nederland, die hem voor de rechter deed belanden wegens groepsbelediging. “Ik kom net van de rechtbank in Amsterdam, vanwege een vraag die ik heb gesteld, die misschien niet mocht”, aldus Wilders tegen de betogers op de Koekamp. “Maar ik dacht, weet je wat, ik ga vanmiddag opnieuw een vraag stellen.”

Wilders prees de boeren die naar Den Haag waren gekomen. “Geweldig dat jullie hier met zoveel mensen zijn. Nederland houdt van jullie.” Hij noemde het “triest dat Rutte en Grapperhaus (minister van Justitie) het leger nodig hebben om onze boeren tegen te houden”.

De belegering van Den Haag door duizenden boeren die met tractors het centrum van de regeringsstad hebben ontregeld noemt Forum voor Democratie ‘indrukwekkend’. “De trekker is een symbool geworden voor trots en verzet” en het gaat niet alleen meer om de boeren. De tweemansfractie vertrok na een hoorzitting over Stikstof naar het Malieveld om de boeren een hart onder de riem te steken.Comments

comments