Open brief aan Greta Thunberg: We zullen niet langer beledigd zijn!

Open brief aan Greta Thunberg: We zullen niet langer beledigd zijn!

24 oktober 2019 2 Door Indignatie redactie

Wij die vóór de jaren 1990 naar school gingen, leerden over de cycli van de natuur en hoe fotosynthese werkt. De kinderen van vandaag leren iets anders, namelijk dat het vitale gas kooldioxide gevaarlijk is en moet worden uitgeroeid. Maar hoe werkt het dan? Mensen en dieren ademen koolstofdioxide uit die wordt geabsorbeerd door alle planten en bomen die op hun beurt weer zuurstof naar ons produceren. Als er gedurende een periode veel koolstofdioxide is, neemt de vegetatie toe en heeft de bodem de kans om te herstellen van al het verval dat voortdurend aan de gang is en hebben de woestijnen een grotere vegetatie gekregen. Als de koolstofdioxide echter zou dalen, wordt de vitale cyclus verbroken en treedt een ernstige onbalans op en zal het zuurstofniveau dalen.

In de vroege jaren zeventig waren er veel klimaatalarmen, en toen was het vooral het tijdschrift National Geographic dat hun wetenschappelijk bewijs voor klimaatverandering publiceerde. Maar het verschil vanaf nu is dat ze vervolgens waarschuwden voor een snel komende ijstijd, als er niets werd gedaan dat dit vertraagde. Helaas is er geen temperatuurstijging van 18 jaar geweest en in de zomer was het pakijs in het noorden zo dik en wijdverbreid dat klimaatwetenschappers niet arriveerden, wat niet in 20 jaar is gebeurd.

Dus dag des oordeels profetieën hebben altijd bestaan, maar nu is het gevaar een ander. Voor nu hebben veel staatshoofden zich weer hersteld, en dit is waarschijnlijk niet om te praten over een vermeende klimaatcrisis, maar om overeenstemming te bereiken over hoe een wereldregering eruit zou moeten zien. Het zal de weg vrijmaken voor de TTIP-vrijhandelsovereenkomst. Wat in de praktijk betekent dat veelzijdige bedrijven zoals Monsanto en Nestle zeer waarschijnlijk landen uitputten van hun natuurlijke hulpbronnen en het milieu en de mensen vergiftigen met GGO-producten. En omdat het de bedrijven zijn die de macht hebben, hebben ze het recht om schadevergoeding in de miljard klasse te claimen als iemand zich tegen hun wil verzet.

Lees ook:  De Instagram-esthetiek die QAnon mainstream heeft gemaakt

Wij mensen kunnen niet langer zo naïef zijn door propaganda te kopen die nooit in twijfel kan worden getrokken.

Open brief aan Greta Thunberg: We zullen niet langer beledigd zijn!

Met tranen in je ogen beschuldig je “ons” van verlamming, je zou je dromen, je jeugd, hebben gestolen, je had hier niet moeten staan ​​zonder op school verteld te worden. Je was ons laswerk niet aan het ‘verspillen’ en ‘het onze’ in het oog aan het zetten. Wow! Je gespitste woorden komen overeen met grenzeloze cluelessness. Is het dan geen goede Deine-generatie die dit levensreddende bedrijf tot leven brengt? Jij en je verpleegsters leven in een nooit eindigende, materiële overmaat, degene die duidelijk je ouders eist en eist.

… stal mijn jeugd

Met tranen in je ogen beschuldig je ons allemaal van het stelen van je dromen, je jeugd van je, je moet hier niet eens staan, maar op school zijn. Je laat “ons” niet los, maar houdt “ons” in de gaten. Wow! Je verwoorde woorden komen uit grenzeloze onwetendheid. Omdat het niet jouw generatie is die leeft in deze maatschappij van slijtage? Jij en je vrienden leven in een ongekende, materiële overvloed die je als vanzelfsprekend beschouwt en van je ouders verlangt.     

We hadden niets om van weg te doen

Ik behoor tot de generatie die in de jaren zestig is opgegroeid. Beste Greta, we leefden klimaatvriendelijke minnaars, als jij en je niet-aflatende kindervolgers het zich helemaal konden voorstellen. We dragen de kleding van onze oudere broers en zussen, panty’s en sokken worden gestopt, kleding wordt niet weggegooid – alles wat waardevol is, zoals knopen of rits, wordt gescheiden. De rest wordt beoordeeld als film of gips. Onze reis duurde een uur of langer. Er was geen schoolbus en onze ouders reden en gaven geen les. Leerboeken werden van de ene klas naar de andere gegeven.

Abonneer u nu op onze gratis elektronische nieuwsbrief INDIGNATIE-nieuws klik hier om te registrerenLees ook:  Facebook vertrouwt op door Gates gefinancierde WHO

We hadden niets om weg te gooien

Ik behoor tot de generatie die in de jaren 60 opgroeide. Beste Greta, we waren klimaatvriendelijker dan jij en je onwetende “kinderfans” zich zelfs konden voorstellen. We kleedden ons in de panty’s en sokken van onze oudere broers en zussen die werden gerepareerd, kleding werd niet weggegooid – alles wat nuttig was, zoals knopen of ritsen, werd uitgesneden. De rest werd gebruikt als lakens of tafelkleden. Onze weg naar school duurde een uur of langer. Er was geen schoolbus en onze ouders reden ons niet naar school. Leerboeken werden geërfd van de ene klasse naar de volgende.       

… Vuile apen gezond

Onze renners hadden maar één bende en daar waren we trots op. We hebben de aankoop te voet gedaan – via het winkelnetwerk. Geschenkverpakking wordt zorgvuldig geopend en opnieuw gebruikt. Niet elke dag gebaad of gedoucht en niet elk huishouden had een wasmachine of auto. Onze kamers waren niet gevuld met plastic speelgoed. We hadden geen elektronische spellen en smartphones. We besteden onze jeugd aan het zijn in het bos, niet op WhatsApp of Instagram. We waren dronken maar gezond en hadden geen last van obesitas, allergieën en depressies.

… Vies maar gezond

Onze fietsen hadden geen versnellingen en daar waren we trots op. We gingen naar de winkel en winkelden – in online winkelen. Inpakpapier werd voorzichtig geopend en hergebruikt. Niet elke dag hadden we een bad of douche en niet alle huishoudens hadden een wasmachine of zelfs een auto. Onze kamer was niet vol met plastic speelgoed. We hadden geen elektronische spellen en geen smartphones. We brachten onze jeugd door op weiden en in het bos, niet met WhatsApp of Instagram. We waren vies maar gezond en hadden geen last van obesitas, allergieën en depressies.        

Jeugd is geen rolmodel

Wie is nog een heilig Eure-protest! Kinderen op hun oude dag veroorzaken meer CO2 dan alle jeugdgeneraties waarderen. Eure-kasten staan ​​vol met kleding, van kindslaven in Azië. Sommige coole smartphones en tablets landen regelmatig als schroot in de arme landen. Alles dat overstroomde en werd verbruikt, wordt geproduceerd en geïmporteerd met CO2-uitstoot. Daarom heb je geen rolmodel voor een klimaatvriendelijke samenleving.

Daarom, beste Greta, neem je voorouders in gebed en wijd je woede. Er zijn tenminste veel fouten in de plaats.

Jongeren zijn geen rolmodel

Hoe hypocriet zijn je protesten! Kinderen van jouw leeftijd veroorzaken meer broeikasgassen dan alle voorgaande jeugdgeneraties.  Je kasten zitten vol met kleding die door kindslaven in Azië is genaaid. Je coole smartphones en tablets eindigen regelmatig als afval in arme landen. Alles wat je in overvloed hebt, wordt geproduceerd met kooldioxide-uitstoot en wordt meestal geïmporteerd. 

 je bent geen model voor een klimaatvriendelijke samenleving.   

Daarom, beste Greta, informeer je kameraden en wijd je woede aan hen. Voor ons oudere mensen is het op de verkeerde plaats. 

Geschreven door Pernilla Hagberg, maar kan worden gebruikt door iedereen die lokale tijdschriften ermee wil “belasten”, vervolgens onder hun eigen naam.

Lees ook:  Frans Timmermans wil kerstmis en oudejaarsavond afschaffen


Comments

comments